Çin Günlük Spor Giyim Üretici
Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Harry Wendell

Telefon numarası : 13712910809

Free call

Boeing, koronavirüs kapanmasından sonraki hafta işe dönüşün sınırlı olmasını planlıyor: raporlar

April 11, 2020

hakkında en son şirket haberleri Boeing, koronavirüs kapanmasından sonraki hafta işe dönüşün sınırlı olmasını planlıyor: raporlar

Raporlara göre, Cuma günü çalışanlara verdiği bir mesajda, uçak üreticisi Boeing operasyonlara sınırlı bir süre içinde, muhtemelen Pazartesi günü en kısa sürede yeniden başlamayı planladığını söyledi.

Şirket, koronavirüs azaltma çabalarının ülkenin en başarılıları arasında yer aldığı Washington eyaletindeki bazı tesislerinde çalışacak yaklaşık 2.500 çalışanı hatırlamayı planlıyor.

The Seattle Times'a göre Boeing'in mesajı “Sosyal mesafe ve çalışma alanı temizliği için yeni politikalar ve prosedürler olacak” dedi. “Devamlı üretimi destekleyebiliyorsanız, lütfen yöneticinize başvurun.”

Haber, Başkan Trump'ın ikinci bir koronavirüs görev gücüne isim vermeyi planlamasıyla geliyor; bu, ABD ekonomisini canlandırmakla görevlendirildi; bu, işletmeleri geçici olarak kapatan ve ülke genelinde milyonlarca işten çıkarmayla sonuçlanan devlet tarafından yetkilendirilmiş kapanmalarla durduruldu.

TRUMP, 'EN BÜYÜK KARAR' AĞIRLIKLARI OLARAK İKTİSADİ TEKRAR KULLANMAK İKİNCİ GÖREV KUVVETLERİNİ DUYURDU

Ayrıca Boeing'in küresel işgücünde satın alma teklifleri, erken emeklilikler ve istemsiz işten çıkarmalar da dahil olmak üzere yaklaşık 160.000 çalışanın yüzde 10'luk bir kesintiyi düşündüğünü bildirdi.

Times, bildiren Boeing, geri dönen işçilere yüz maskeleri gibi kişisel koruyucu ekipman sağlamayı ve çalışma alanlarında yer işaretleri ve kademeli çalışma süreleri gibi sosyal uzaklaştırma önlemleri almayı planlıyor.

Times, Boeing çalışanlarını temsil eden bir birliğin başkanı, “Boeing güvenli bir iş yeri sağlayabildiği sürece” bu hareketi memnuniyetle karşıladı.

751 Uluslararası Makinist Birliği Birliği Bölgesi başkanı Jon Holden gazeteye “Sosyal mesafe en zor kısım olacak” dedi .

Holden, aile üyelerinin risklerinden endişe duyan işçilerin bunun yerine işsiz kalma seçeneğine sahip olacağını söyledi.

“Bu bireye bağlı olacak,” dedi.

Boeing, ABD ordusunun yanı sıra ticari havayolları için de önemli bir tedarikçidir. Seattle'dan KING-TV'nin bildirdiğine göre, devam etmesi planlanan çalışma KC-46 yakıt ikmali planlarının ve P-8 denizaltı karşıtı uçağın üretilmesini içerecek.

İstasyona göre , geri dönen işçiler, modelin güvenliği hakkında sorulara yol açan bir çift çarpışmadan sonra topraklanan 737 MAX yolcu jetinde de bakım yapacak.

Sadece beş gün önce şirket, 25 Mart'ta başlayan koronavirüs kapanmasının süresiz olarak devam edeceğini söyledi. Geri dönüşü neyin tetiklediği belli değildi.

Washington eyaletindeki virüs azaltma çabaları o kadar başarılı oldu ki Gov. Jay Inslee geçen Pazar günü, eyaletin federal hükümetten aldığı 400'den fazla ventilatörü New York'a ve hala virüsü tutmakta zorlanan diğer eyaletlere göndereceğini açıkladı.

Washington bir zamanlar ABD'yi onaylanmış koronavirüs vakalarında yönetti, ancak o zamandan beri ilk 10 eyaletten düştü. Ancak ölümlerde ilk 10'da kalıyor.

Bu arada, Başkan Trump gazetecilere verdiği demeçte, yönetiminin havayolu endüstrisinin virüs salgınının neden olduğu kapanışı havaya uçurmasına yardımcı olmak amacıyla Boeing ve diğer şirketlerden yetkililerle görüşmeyi planladığını söyledi.

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin